Przejdź do głównej zawartości

Sposoby na piękne rzęsy

Kosmetyki kolorowe służą do podkreślenia piękna oraz kamuflowania niedoskonałości. Warto jednak pamiętać o prawidłowej pielęgnacji, aby móc cieszyć się długo naturalnym pięknym. Często pomijamy w naszej pielęgnacji rzęsy, a przecież to one otulają nasze oczy i sprawiają, że spojrzenie jest cieplejsze czy bardziej magnetyczne. Odpowiednia ich pielęgnacja pozwoli na ich zagęszczenie oraz wydłużenie, a to wszystko w naturalny sposób.

Po pierwsze olejowanie – dzięki niemu rzęsy staną się odżywione, a pozytywny wpływ na mieszki włosowe pozwoli na ich odbicie. Polecamy użycie olejku rycynowego, ale również kokosowego bądź ze słodkich migdałów. Ze względu na czas jaki potrzebuje olejek stosujemy tę metodę na wieczór, gdy idziemy spać.

Zwracajcie również uwagę na metody demakijażu oka; zmywając cienie równocześnie pocieracie o rzęsy. Płyn do demakijażu powinien być delikatny z dodatkami olejków które rozpuszczają i ułatwiają usuwanie kosmetyków kolorowych. W ciągu dnia również nie przecieraj oczu bo narusza to mieszki włosowe rzęs i w ten sposób je osłabiasz.

Bardzo ważne jest również dbanie nie tylko o nasadę, ale o resztę rzęs. Są to takie same włosy jak mamy na głowie, tylko że krótsze. Warto stosować przed nałożeniem tuszu do rzęs odżywki wzmacniającej lub nawilżającej. Dzięki temu je wzmocnimy oraz damy bazę ochronną przed stosowaniem tuszu do rzęs.


Jeśli mowa o tuszu to wybór jest bardzo szeroki. My jesteśmy za rozwiązaniami 2w1, czyli pogrubienie i wydłużenie za jednym razem. Do takich tuszy do rzęs należy L’oreal Volume Million Lashes So Couture. Jest on bardzo prosty w aplikowaniu, dzięki czemu osiągniemy efekt pięknych rzęs bez najmniejszego trudu. Ponad to tusz nie jest wodoodporny, czyli nie wysusza rzęs. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Tusz do rzęs L’oreal Volume Million Lashes So Couture

Szukając odpowiedniego tuszu do rzęs trafiliście pewnie na kilka bubli. Firma L’oreal wyprodukowała tusz do rzęs, który bardzo szybko stał się kosmetycznym hitem oraz został mu przyznany tytuł KWC – Kosmetyk Wszech Czasów.
Tusz do rzęs L’oreal Volume Million Lashes So Couture to 9 ml opakowanie utrzymane w fioletowo-złotej kolorystyce o bardzo estetycznym wyglądzie. Zastosowana silikonowa szczoteczka, stosunkowo gruba z długimi ząbkami; pozwala na jednoczesne pogrubienie naszych naturalnych rzęs oraz ich wydłużenie; wystarczy tuszować rzęsy od samej nasady i skończyć na koniuszkach rzęs. Tusz nie kruszy się ani nie roluje podczas dokładania kolejnej warstwy, czym otrzymamy efekt sztucznych rzęs – bardzo pożądany na większe wyjścia bądź podczas sesji fotograficznych.
Tusz na rzęsach utrzymuje się cały dzień. Podczas noszenia nie kruszy się, nie odbija, nie tworzy efektu „pandy” pod oczami. Nie straszne mu łzy, pot czy deszcz. Możemy go zmyć dopiero płynem do demakijażu z olejkiem,…